ERHÜRMAN, AKDAĞ’I KABUL ETTİ

Başbakan Tufan Erhürman, TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve beraberindeki heyeti kabul etti.

ERHÜRMAN, AKDAĞ’I KABUL ETTİ

Başbakan Tufan Erhürman, TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Kıbrıs Haber
Kıbrıs Haber
16 Mayıs 2018 Çarşamba 13:44
20 Okunma
ERHÜRMAN, AKDAĞ’I KABUL ETTİ

Başbakanlıkta gerçekleşen kabulde TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da hazır bulundu.

TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ kabulde yaptığı konuşmada, herkese hayırlı ramazanlar dileyerek, Filistin’de olanların, İsrail’in canice tutumunun kendilerini üzdüğünü belirtti.

Türkiye olarak bu konuda sesini en gür çıkaran ülke olduklarını ve buna da devam edeceklerini vurgulayan Akdağ, “Mazlum kardeşlerimizin yanında durmak boynumuzun borcudur” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü Başkanı ve Avrupa Bölge başkanıyla görüşerek Filistin’deki yaralıları almak için İsrail veya Mısır’a uçak indirmek istediklerini ancak şuana kadar iki ülkenin de bu inişlere izin vermediğini anlatan Akdağ, Gazze’nin normal zamanda bile hastalarına bakabilecek imkanlardan yoksun kalabilen bir yer olduğunu ifade etti.

Akdağ, Kıbrıs Türk halkının, izole veya yarı izole bir alanda sivil toplum üzerine yapılan baskı ve zulümün ne anlama geldiğini dünyada en iyi bilen toplumlardan olduğuna işaret ederek, “Tüm bunlar bize ders veriyor güçlü olmak güçlü durmaktan başka çare yok” dedi.

TC’nin garantörlüğünü ve adada bulundurduğu silahlı gücün önemini bu hadiselerle bir kez daha gördüklerini söyleyen Akdağ, Kıbrıs’ta yaşayan Türk halkının güvenliğini sağlamanın boyunlarının borcu olduğunu belirtti.

Akdağ, “Bu topraklarda bizim kardeşlerimiz, soydaşlarımız yaşıyor. Kaderdaşlığımız var gelecekte de böyle olacak, geçmişimiz -bugünümüz -geleceğimiz birbirinden ayrı düşünülemez” diyerek, ramazanın hayırlar getirmesini temenni etti.

Önceden de planladıkları gibi ayda 1 kez KKTC’ye gelmeye gayret ettiğini dile getiren Akdağ, bu gelişlerinde hem vatandaşlarla hem de yetkililerle görüşme imkanı bulduklarını, her yıl imzalanan işbirliği protokolün de tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Akdağ, “Kıbrısımızı son hızla geliştirmeye, insanlarımızın refahını huzurunu arttırmak için elimden geleni birlikte yapmaya devam edeceğiz” dedi.

TAK AJANS

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol