GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN SANATA VE SANATSEVERLERE KATKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk müziği Topluluğu

GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN SANATA VE SANATSEVERLERE KATKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk müziği Topluluğu

Kıbrıs Haber
Kıbrıs Haber
27 Nisan 2018 Cuma 18:49
22 Okunma
GAZİMAĞUSA BELEDİYESİ’NİN SANATA VE SANATSEVERLERE KATKISI ARTARAK DEVAM EDİYOR

Gazimağusa Belediyesi’nin katkılarıyla Kıbrıs Sanat Derneği Türk Müziği Korosu ile Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk Müziği Topluluğu’nun bu akşam (27 Nisan) ortaklaşa düzenleyeceği Kardeş Korolar konseri öncesinde Koro Şefleri Aytaç Çağın ve Şehriban Kasapoğlu Başkan İsmail Arter’i ziyaret etti. Ülkemizde konuk olarak bulunan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk Müziği Topluluğu’nun Koro Şefi Şehriban Kasapoğlu Başkan İsmail Arter’e çeşitli yöresel hediyeler takdim ederken, Başkan İsmail Arter de Kasapoğlu’na ipek kozası işlemeli tablo verdi. Konuk Alanya Korosu ile Kıbrıs Sanat Derneği Korosu’nun ortaklaşa verecekleri Konser bu akşam (27 Nisan) saat 20:30’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuşmasında, kendileri için çok kıymetli olan Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk Müziği Topluluğu ve Koro Şefi Şehriban Kasapoğlu’nu Gazimağusa’da ağırladıklarını, Gazimağusa’da aynı şekilde çok değer verdiği Kıbrıs Sanat Derneği Başkanı Aytaç Çağın ile Kasapoğlu’nun kültür-sanat adına Alanya ile ülkemiz arasında çok iyi bağlar kurduklarını, geçtiğimiz günlerde Alanya’da konser veren Kıbrıs Sanat Derneği Türk Müziği Korosu’nun çok alkış aldığını ifade etti ve konser için teşekkür etti.

Alanya’dan gelen konuk koronun da ülkemizin insanıyla buluşacağını, sunulacak müzik ziyafetinden dolayı korolara teşekkür eden Başkan İsmail Arter, Alanya korosunu her zaman Gazimağusa’da görmek istediğini söyledi.

Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türk Müziği Topluluğu Koro Şefi Şehriban Kasapoğlu, Başkan İsmail Arter’in kendilerine gösterdiği ilgiden ve çok iyi ağırlamasından dolayı çok teşekkür ederek, çiçeklerin coştuğu Gazimağusa’da kendilerinin de bu coşkuya melodileriyle katkı koymak istediklerini ifade etti ve Gazimağusa’da kendilerini güzelliklerin karşıladığını söyledi.

Kıbrıs Sanat Derneği Koro Şefi Aytaç Çağın ise, belediyenin Kıbrıs sanat Derneği’ne verdiği sanatsal katkının toplumun ihtiyacı olduğunu, kültür sanatın toplumun ileriye gitmesini sağladığını ifade ederek, Başkan İsmail Arter’in bu konuda öncü olduğunu söyledi. Kıbrıs Sanat Derneği olarak kendilerinin Alanya’da konser vermeleri, Alanya’nın ülkemize gelmesi ve ağırlanmasının Başkan İsmail Arter’in sayesinde olduğunu ifade den Çağın, Başkan İsmail Arter’in verdiği büyük destekle kültür sanatın ülkemizde yayılmasında öncü olduğunu, tüm koro üyelerinin bundan memnun olduğunu ifade etti ve Başkan İsmail Arter’e ne kadar teşekkür ederlerse az olacağını söyledi. Koro Şefi Çağın, akşamki konserin farklı bir konser olacağını, 12 saz ve 60 kişilik ekipten oluşan koronun halka büyük bir lezzet sunacaklarını ifade etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol