LTB DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

LTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 3- 7 Eylül tarihleri arasında 86 iş yeri denetlendi

LTB DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

LTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 3- 7 Eylül tarihleri arasında 86 iş yeri denetlendi

Kıbrıs Haber
Kıbrıs Haber
12 Eylül 2018 Çarşamba 16:45
11 Okunma
LTB DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

LTB Halk Sağlığı Şubesi ekiplerinin belediye sınırları içerisindeki işletmelere yönelik denetimleri kapsamında; 1 iş yerinin faaliyetleri geçici olarak durduruldu, 1 işletmenin bir birimi müsadere edildi, 2 işletmeye para cezası kesildi ve 18 işyerine eksiklerinden dolayı ihbar verildi. 
LTB’den yapılan yazılı açıklamaya göre, 3- 7 Eylül tarihleri arasında 86 iş yeri denetlendi. 
Denetimler sonucunda Falaaddin Cafe isimli işletmenin faaliyeti işyeri izni olmaması, gayrısıhhi ortamda çalışılması ve sağlık karnesiz personel çalıştırılması nedenleriyle, geçici olarak durduruldu. 
Alemdağ Gıda isimli işletmeden 1 birim ürün gayrısıhhi koşullar nedeniyle müsadere edildi. 
Akmar 2 Off Licence isimli işletmeye sağlık karnesi olmayan personel çalıştırılması ve çevre kirliliği nedeniyle; Belça Kermiya isimli işletmeye ise çevre kirliliği nedeniyle Belediyeler Yasası kapsamında para cezası kesildi.
Denetlenen işyerleri niteliklerine göre şöyle: “18 Oto Galeri, 4 Oto Yıkama Yeri, 3 Motosiklet Satışı, 4 İnternet Cafe, 2 Pansiyon, 1 Düğün Salonu, 2 Büfe, 4 Eğitim Merkezi, 3 Kuaför Salonu, 13 Restoran, 7 Kafe, 1 Tatlı İmalathanesi, 1 Balık Satış Yeri, 9 Kasap, 2 Gıda Deposu, 9 Market, 3 Spor Salonu”

TAK AJANS

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol