YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR BİLE YANMADI !

Havadis Gazetesi’nin haberini çürüten, “İftar Organizasyonu” ile ilgili gerçek ihale belgelerini ortaya çıkardık.

YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR BİLE YANMADI !

Havadis Gazetesi’nin haberini çürüten, “İftar Organizasyonu” ile ilgili gerçek ihale belgelerini ortaya çıkardık.

Kıbrıs Haber
Kıbrıs Haber
28 Aralık 2018 Cuma 15:11
64 Okunma
YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR BİLE YANMADI !

Havadis Gazetesi'nin, Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün ,imzasıyla 28 Aralık Cuma günü manşetten paylaştığı "İhalesiz İşler" haberinin gerçek olmadığı, halkı manipüle etmek ve kişisel çıkarları için kullanmak üzere kullandığı ortaya çıktı.


Kıbrıs Medyatör İnternet Haber Sitesi, haberle ilgili gerçek belgelere ulaşarak Başaran Düzgün'ün gazetesi Havadisi kişisel hırs ve çıkarları uğruna kullanarak Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne çamur attığını ispatladı.
Basının halkın doğru ve gerçek habere ulaşma yolunda en önemli bir kurum olduğunu görev edinen Kıbrıs Medyatör, Havadis Gazetesi'nin 28 Aralık Cuma günü manşetten paylaştığı "İhalesiz İşler" haberinin tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğunu, söz konusu edilen "İftar Organizasyonunun" Vakıflar İdaresi'nin değerli üyelerinin imzasıyla ihale usulüyle verildiğini yayınladığı belgeleriyle ortaya çıkardı ve böylece Başaran Düzgün'ün gazetesini kötü amaçlar için kullandığı, para verip gazetesini satın alan vatandaşların iyi niyetini kötüye kullandığı belgelendi. Şimdi bu belgeleri yayınlıyoruz.


BELGE  1
İŞTE VAKIFLAR İDARESİ'NİN 12 NİSAN 2018 KARARI       (K/7/2018)
Bu kararda harcamaların nasıl yapılacağı ve etkinliklerle ilgili yönetim kurulu üyesi Ali bardak'ın görevlendirildiği açıkça belirtiliyor.

BELGE  2
İftar Organizasyonu ile ilgili, Genel Müdür Benter'in kendi başına karar vermediği, 18 Nisan 2018 tarihinde Genel Müdür odasında Benter ve 6 üyesi ile birlikte, "İftar Organizasyonu " tekliflerinin değerlendirilerek karara bağlandığı ve üyelerin bizzat imzalarıyla ihalenin gerçekleştiği açıkça görülmektedir.

Biz Kıbrıs Medyatör olarak, sitemizin de sloganı olan "Gerçek Haber" ilkesiyle davranarak, ülkemizin güzide kurumu Kıbrıs Vakıflar İdaresi'ne atfedilen yalan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, elde ettiğimiz gerçek belgelerle ortaya koyarak, Havadis Gazetesi'ni kendi çıkar ve emellerine alet eden Başaran Düzgün'ün yalanlarını çürütmek suretiyle vatandaşlarımızın olayın doğruluğunu belgelerle öğrenmesini sağladık.


Sonuç olarak Başaran Düzgün'ün Havadis Gazetesi aracılığıyla, ortaya attığı iddiaların, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanar" atasözünün, yatsıya kadar bile yanmadığını, gerçeklerin ortaya çıkmasıyla "Yalancının Mumunun" söndüğünü gördük.

Haluk DOĞANDOR  ---  KIBRIS MEDYATÖR HABER SİTESİ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol