20.Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde “Tartüf24” oyunu sahnelendi

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) tarafından organize edilen 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali'nde, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu'nun (LBT) merakla beklenen yeni prodüksiyonu "Gizemli Gece" sahnelendi.

Yayın: 04.06.2024 - 13:44

83 kez okundu

20.Kıbrıs Tiyatro Festivali’nde “Tartüf24” oyunu sahnelendi

Festival hakkında yapılan açıklamaya göre, 18. yüzyılda Voltaire tarafından kaleme alınan, modern bir yorumla seyirciyle buluşan oyun, usta yönetmen Aylin Akarsu’nun gözdesi.

Başrollerde, Ufuk Yıldırım, Gamze Durmuş, Deniz Arısoy, İdil Bilgin, Murat Şahin, Zeynep Çelik, Barış Gündüz, Aslıhan Kaya, Aydın Aydın, Melis Sönmez, Emre Kaya, İrem Korkmaz ve Kaan Duran’ın performansıyla göz dolduran oyun, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda seyirciyle buluştu.

Tiyatro tutkunlarının dakikalarca ayakta alkışladığı performansı, LTB Başkanı Aylin Demir ve bazı Meclis üyeleri de büyük ilgiyle izledi.

Akarsu

Oyunun sonunda yönetmen Aylin Akarsu, sahneye davet edildi. Akarsu, oyunun sahnelendiği günün, tiyatro dünyasının dev ismi Voltaire’ın doğum gününe denk gelmesine vurgu yaparak, “Bu gece, büyük ustamızın izinde, sanatın aydınlık yolunda bir adım daha attık. Voltaire’ın fikirleri ve ilhamı, bizlere her zaman rehberlik edecektir” şeklinde konuştu.

“Sanatın Işığında Buluşalım, Düşünceye Yolculuk” sloganıyla başlayan 20. Kıbrıs Tiyatro Festivali’nin heyecanla beklenen ikinci gösterimi olan “Gizemli Gece”, bu akşam Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak. Gösterim saat 20.30’da başlayacak.

Festivalin bir sonraki gösterimi ise 8 Haziran Cumartesi günü Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda “Büyülü Şehir” adlı oyunla devam edecek.

Festival biletleri, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu gişesinden ve online olarak biletinial.com üzerinden temin edilebilir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap