3. Cumhurbaşkanı Eroğlu halkın Kurban Bayramını kutladı

3.Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Kurban Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında, bayramın manevi önemine değinerek halkın bayramını kutladı ve Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşlerini paylaştı.

Yayın: 15.06.2024 - 13:02

41 kez okundu

3. Cumhurbaşkanı Eroğlu halkın Kurban Bayramını kutladı

Eroğlu, Kıbrıs Türk halkının devleti ve haklarının hiçe sayılmaması gerektiğini vurgularken, “KKTC gün gelecek mutlaka tanınacaktır” ifadelerini kullandı.

Derviş Eroğlu’nun mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Öncelikle tüm vatandaşlarımızın, Anavatan Türkiye’deki kardeşlerimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ve tüm İslam dünyasının Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutlarım.

Bayramlar, bizler için büyük anlam ve öneme sahiptir. Aile bağlarını güçlendirmek, kırgınlıkları geride bırakmak, sevgi ve saygıyı pekiştirmek için bir fırsattır. Bu özel günlerde, insanlık olarak, milletçe, dostlarla ve akrabalarla güzel anılar biriktirmek, hoş bir seda bırakmak esastır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bazı zorluklarla karşı karşıya olsa da, bunlar aşılmayacak sorunlar değildir. Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece, Anavatan Türkiye ile omuz omuza yürümeye devam ettiğimizde, doğruları yaparak ve hatalardan uzak durarak bu sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum.

Güney Kıbrıs’ta Avrupa Parlamentosu üyelikleri için yapılan son seçimler, Rum komşularımızın haklarımızı tanımaktan ne kadar uzak olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bu mesafe her geçen yıl artmaktadır. Bu nedenle, her türlü baskıya karşı devletimize, egemenliğimize ve Anavatan Türkiye’nin garantörlüğüne sahip çıkmalıyız.

Kimse devletimizi ve haklarımızı yok sayamaz. KKTC’nin bir gün mutlaka tanınacağına olan inancım tamdır.

Bu düşüncelerle, herkesin kazasız, belasız, sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmesini diler, en derin saygı ve sevgilerimi sunarım.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap