32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali yapıldı

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği’nin işbirliğiyle gerçekleştirilen 32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali, dün Namık Kemal Meydanı’nda coşkuyla kutlandı.

Yayın: 02.06.2024 - 12:22

48 kez okundu

32. Uluslararası Gazimağusa Çocuk ve Gençlik Festivali yapıldı

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, festival Namık Kemal Meydanı’na yapılan kortej yürüyüşüyle başladı.

1 Haziran Dünya Çocuk Günü dolayısıyla Gazimağusa’da geleneksel olarak düzenlenen festival, dört yıl aradan sonra bu yıl yeniden hayat buldu.

Namık Kemal Meydanı’ndaki etkinlikler, Şampiyon Melekler ve hayatını kaybeden çocuklar anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Festivalde Mağusa Kültür Derneği Kadın Ritim Grubu’nun performansı, çeşitli okullardan dans ve halk oyunları gösterileri, atölyeler, oyunlar ve çeşitli stantlar yer aldı.

Gazimağusa Belediye Başkanı Süleyman Uluçay, etkinlikte yaptığı konuşmada emeği geçen herkese teşekkür etti ve etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Uluçay, Gazimağusa’nın “tarih, kültür, turizm ve öğrenci şehri” olarak tanındığını, son yıllarda ise “Melekler Şehri” olarak da anıldığını belirterek, şehrin her zaman birlik ve beraberlik içinde olduğunu vurguladı.

Uluçay, bu yıl 32’ncisi düzenlenen Çocuk ve Gençlik Festivali’nin gelişerek devam ettiğini ve belediyenin birçok alanda olduğu gibi bu konuda da öncülük yapmayı sürdüreceğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap