40.yıl tören provoları sebebiyle 5 Kasım’da bazı yollar kapatılacak

KKTC'nin 40. kuruluş yıl dönümü olan 15 Kasım'ın kutlamalarına yönelik tören provası için 5 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek provanın etkisiyle trafiğin aksamasını önlemek amacıyla bazı yollar trafiğe kapatılacak.

Yayın: 02.11.2023 - 16:38

52 kez okundu

40.yıl tören provoları sebebiyle 5 Kasım’da bazı yollar kapatılacak

Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa’da 5 Kasım Pazar günü saat 08.00’den itibaren provanın sona ereceği saate kadar, Gönyeli Çemberi ile Honda Trafik Işıkları kavşağı arasındaki yol güzergahı trafiğe kapatılacak.

Sürücülere yönelik bilgilendirme şu şekildedir:

  • Organize Sanayi Bölgesi’ne gitmek isteyen sürücüler için ulaşım, Altınbaş Petrol trafik ışıkları kavşağı veya Atatürk Stadyumu çemberi üzerinden kontrollü bir şekilde sağlanacaktır.
  • Gazimağusa istikametinden Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne gitmek isteyen sürücüler, Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu ve Yakın Doğu Bulvarı güzergahını kullanacaklardır.
  • Gazimağusa istikametinden Lefkoşa şehir merkezine doğru ilerleyen sürücüler, Hamitköy çemberinden sola dönerek Mimar Mehmet Vahip Caddesi veya Honda trafik ışıklarından sola dönerek Şht. Mustafa Ahmet Ruso Caddesi üzerinden ilerleyebilirler.
  • Gazimağusa istikametinden Güzelyurt istikametine giden sürücüler için ulaşım, Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu üzerinden Gönyeli çemberi güzergahı veya Lefkoşa Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan Citröen trafik ışıkları kavşağı ile Metehan-Alayköy çevre yolundan sağlanacaktır.
  • Güzelyurt istikametinden Lefkoşa istikametine doğru ilerleyen sürücüler, Alayköy-Metehan çevre yolu veya Gönyeli Çemberi ile Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi (Devlet Hastanesi) güzergahını kullanabilirler.
  • Girne istikametinden Lefkoşa istikametine doğru ilerleyen sürücüler, Boğazköy-Dikmen yolunu takip ederek Lefkoşa Organize Sanayi Bölgesi içinden devam edebilirler. Ayrıca, Altınbaş Petrol trafik ışıkları kavşağı veya Girne-Lefkoşa ana yolunu kullanarak sürücüler, Gönyeli çemberinden Dr. Burhan Nalbantoğlu Caddesi (Devlet Hastanesi) güzergahı üzerinden ilerleyebilirler.

Trafik akışının kesintiye uğramaması için belirtilen tarihler ve saatlerde sürücülerden, araçlarını belirtilen yollara park etmemeleri ve trafik işaretleri ve işaretçilerine uymaları önemle rica edilmektedir. Bu önlemler, KKTC’nin 40. kuruluş yıl dönümü kutlamalarının düzenli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine katkıda bulunacaktır.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap