Audi, Almanya’nın güneyindeki sel nedeniyle bazı vardiyaları iptal etti

Volkswagen Grubu'nun lüks otomobil markası Audi, Ingolstadt'ta meydana gelen yoğun yağışlar ve sel felaketi sebebiyle bazı üretim vardiyalarını askıya aldı.

Yayın: 03.06.2024 - 14:03

55 kez okundu

Audi, Almanya’nın güneyindeki sel nedeniyle bazı vardiyaları iptal etti

Alman üretici, çalışanlarına ilettiği bildiride, Ingolstadt’taki tesislerinde A3 ve Q2 araç modellerinin üretiminin yapıldığı bazı vardiyaların iptal edildiğini belirtti.

Audi’nin Ingolstadt fabrikası halen doğrudan sel felaketinden etkilenmemiş olsa da, ülkenin güneyinde yaşanan şiddetli yağışlar sebebiyle sel durumu giderek kötüleşiyor.

Alman haber ajansı DPA’ya göre, Rems-Murr ve Ostalb bölgelerinde sel durumu kritik bir noktaya ulaştı.

Nehir seviyelerinin yükselmesiyle birlikte Abtsgmünd’deki (Ostalb bölgesi) nehir kenarındaki yerleşim yerleri tahliye edilmeye başlandı.

Okullar tatil edildi

Bölge sakinleri güvenli sığınaklara yerleştirilirken, önlem olarak bugün okullar tatil edildi.

Günlerdir devam eden şiddetli yağmur sonrasında Baden-Württemberg ve Bavyera’nın birçok bölgesinde nehirler ve dereler taştı, birçok insan evlerini terk etmek zorunda kaldı.

Almanya’nın güneyinde önemli bir emtia ve petrol taşıma rotası olan Ren Nehri’nin bazı kesimleri, şiddetli yağışlar nedeniyle su seviyelerinin yükselmesiyle birlikte kargo taşımacılığına kapatıldı.

Yüksek su seviyeleri, gemilerin köprü altlarından geçmesine izin vermiyor ve komşu ülkelere seyahat etmelerini engelliyor.

Metrekare başına ortalama 130 kilogram yağış

Meteorolojik raporlara göre, sürekli yağışların cuma gününden bu yana devam ettiği ve normalde bir ayda alınan yağış miktarının bir günde düştüğü belirtildi.

Cuma günü Kisslegg’deki Baden-Württemberg kasabasında metrekare başına ortalama 130 kilogram yağış düşerken, Bavyera’daki Bad Wörishofen kasabasında ortalama 129 kilogram yağış kaydedildi.

Yağışların yarın da devam etmesi beklenirken, halka dikkatli olmaları çağrısı yapıldı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap