Avustralya’da yüzerken timsah saldırısına uğrayan 12 yaşındaki kızın kalıntıları bulundu

12 yaşındaki bir kız, Avustralya'nın Palumpa bölgesindeki bir nehirde timsah saldırısına uğradıktan sonra cesedi parçalara ayrılmış halde bulundu.

Yayın: 04.07.2024 - 15:41

44 kez okundu

Avustralya’da yüzerken timsah saldırısına uğrayan 12 yaşındaki kızın kalıntıları bulundu

Olay, Kuzey Toprakları eyaletindeki bir nehirde kaybolduğu ihbarı üzerine yetkililerin başlattığı arama çalışmalarıyla ortaya çıktı. 36 saatlik yoğun arama operasyonu sonucunda, kızın kaybolduğu bölge yakınlarında nehir sistemine ait ceset parçaları bulundu.

Kıdemli Polis Erica Gibson, bulunan ceset parçalarının kızın kaybolduğu bildirilen yerde yaşanan timsah saldırısına işaret ettiğini belirtti. Gibson, bu sonucun kızın ailesi ve arama ekipleri için büyük bir üzüntü kaynağı olduğunu ifade etti ve timsahın yakalanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Avustralya’nın kuzey kesiminde yaygın olarak bulunan tuzlu su timsahlarının nesli, geçmişte aşırı avlanma nedeniyle tehlike altına girmişti. 1970 yılında koruma altına alınan bu timsahların güncel popülasyonunun yaklaşık 100 bin olduğu tahmin ediliyor. Ancak tuzlu su timsahlarının saldırıları nadir görülen olaylar arasında yer alıyor.

Avustralya’da vahşi hayvan saldırıları sonucunda her yıl birçok kişi hayatını kaybetmekte.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap