Balıkesir’de çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

İvrindi ilçesindeki orman yangını kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yangın, ilçeye bağlı kırsal Kınık Mahallesi yakınındaki ormanlık alanda bilinmeyen bir nedenle başladı.

Yayın: 14.06.2024 - 17:40

40 kez okundu

Balıkesir’de çıkan orman yangınına müdahale ediliyor

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, yangın ihbarı üzerine bölgeye sevk edildi ve hem havadan hem de karadan müdahaleye başladı.

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, olay yerine gelerek ekiplerden bilgi aldı. Vali Ustaoğlu, ekiplerin 8 uçak, 6 helikopter, 19 arazöz ve diğer arazi araçlarıyla yangına karşı mücadele ettiğini belirtti. Başlangıçta Kınık Mahallesi’ni tehdit eden yangının, rüzgarın yön değiştirmesiyle bu tehdidin azaldığını söyledi. Vali ayrıca, mahalledeki 11 ahırın boşaltıldığını ve hayvanların güvenli bir bölgeye taşındığını ifade etti. Yangının kısmen kontrol altına alındığını da ekledi.

Ustaoğlu, bölgede hala etkili olan rüzgar, düşük nem oranı ve yüksek hava sıcaklığı gibi olumsuz hava koşullarının müdahaleyi zorlaştırdığını vurguladı. Ayrıca, yangının enerji nakil hattının kopmasından kaynaklandığı yönünde bir tespit olduğunu belirtti ve bu konuda detaylı bir çalışma yapılacağını sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap