Başbakan Üstel Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları ödül törenine katıldı

Başbakan Ünal Üstel, Gazimağusa Namık Kemal Meydanı'nda düzenlenen 21. Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları ödül törenine katılarak, bu oyunlarda başarılı olan sporculara madalyalarını takdim etti.

Yayın: 06.11.2023 - 11:50

33 kez okundu

Başbakan Üstel Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları ödül törenine katıldı

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamada, Üstel’in törende yaptığı konuşmada, “Dr. Fazıl Küçük Oyunları, KKTC’nin bugünlere gelmesini sağlayan, insanlarımızın özgürlük mücadelesini başlatan ve bu günlere taşıyan Dr. Fazıl Küçük’ün adını yaşatmak ve mücadelesini genç kuşaklara aktarabilmek adına önemlidir” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Üstel, her yıl Lefkoşa’da gerçekleştirilen Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunlarına dikkat çekerek, “Bu yıl Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları, ülkemiz için büyük bir anlam taşıyan Gazimağusa ilçemizde gerçekleştirildi. Bunun nedeni, 6 Şubat deprem felaketinde kaybettiğimiz ‘Şampiyon Melekler’imizdir. Hükümet olarak, bu yıl organizasyonu ‘Şampiyon Melekler’in şehrinde yapmayı tercih ettik. Onların adını yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Üstel, Dr. Fazıl Küçük Spor Oyunları’nın düzenlenmesinde emeği geçen Spor Dairesi Müdürlüğü, Gazimağusa Belediyesi, Voleybol Federasyonu, Cimnastik Federasyonu, Basketbol Federasyonu ve Tenis Federasyonu’na teşekkürlerini iletti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap