Başbakan Üstel, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı ziyaret etti

Başbakan Ünal Üstel, Şampiyon Melekler Köyü'nü ziyaret ederek, 6 Şubat depreminde yapılan katkılardan bahsederek, bölgeye daha fazla yardım sağlamak istediklerini ifade etti.

Yayın: 17.11.2023 - 15:56

104 kez okundu

Başbakan Üstel, Hatay Valisi Mustafa Masatlı’yı ziyaret etti

Başbakan Ünal Üstel, Şampiyon Melekler Köyü’nü ziyaret ederek, 6 Şubat depreminde yapılan katkılardan bahsederek, bölgeye daha fazla yardım sağlamak istediklerini ifade etti.

Üstel, deprem sonrası hükümetin koordineli bir şekilde hareket ettiğini ve toplumun da büyük bir seferberlik örneği gösterdiğini belirtti. Başbakan, Adıyaman’da bulunan Şampiyon Melekler’in de depremde kaybedildiğini ve toplamda 49 vatandaşın hayatını kaybettiğini vurgulayarak, depremzedelere Allah’tan rahmet diledi. Ayrıca, Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’nun projeleri sayesinde birçok vatandaşa barınma imkanı sağlandığını belirtti. Başbakan Üstel, gelecekte de ihtiyaçlar doğrultusunda yardıma hazır olduklarını söyledi. Hatay Valisi Mustafa Masatlı da ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, depremin yaralarının sarılması için hükümetin tüm gücüyle çalıştığını ve zarar gören bölgelerin inşası için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap