Başbakan Üstel mülkiyet konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı

Başbakan Ünal Üstel, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin mülkiyet konusunda artan baskı ve sindirme politikalarını kınayarak halka cesaret verdi.

Yayın: 23.06.2024 - 13:38

149 kez okundu

Başbakan Üstel mülkiyet konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı

Üstel, “Devletimiz ve hükümetimiz, Türkiye ile birlikte Kıbrıs Türklerine yönelik tuzakları bozmak için kararlıdır” dedi.

Üstel, uluslararası topluma seslenerek, “Kıbrıs Türkleri, tüm BM çözüm planlarını destekledi ancak Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin insan hakları ihlallerine karşı direnmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Başbakan Üstel, Kıbrıs’ta kalıcı bir çözümün, mevcut gerçekler üzerine inşa edilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Devletimiz ve hükümetimiz, Türkiye ile iş birliği yaparak her türlü tuzakla mücadele etme gücüne sahiptir. KKTC ve Kıbrıs Türk halkı, Türkiye ile omuz omuza vererek başarılı olacaktır” dedi.

Üstel, son günlerde mülkiyet konusunda yaşanan gelişmelerle ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin bireyleri hedef alan baskı ve sindirme politikalarının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini çökertmeye yönelik bir strateji olduğunu belirtti.

Üstel, “Rum liderliğinin samimiyetsizliği, milli birlik ve beraberliğimize daha fazla sarılmamızı gerektiriyor. Kıbrıs Türkleri, egemen eşitlik ve uluslararası statüye dayalı yeni bir çözüm vizyonuna destek vermelidir” şeklinde konuştu.

Taşınmaz Mal Komisyonu’nun etkin bir şekilde çalıştığını belirten Üstel, hükümet olarak mülkiyet rejimine uygun hareket eden kişilere yapılan baskıları kınadıklarını ve uluslararası camiaya çağrıda bulunduklarını söyledi. Sonuç olarak Üstel, Kıbrıs Türk halkının müsterih olması gerektiğini ve Türkiye ile birlikte tüm engellerin üstesinden gelebileceklerini ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap