Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu çalışmalarına başladı

Başbakan Ünal Üstel'in direktifiyle, Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu, aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın: 02.06.2024 - 13:39

86 kez okundu

Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu çalışmalarına başladı

Kurum, hem kadrolarını oluşturma sürecinde ilerlerken hem de projeleri üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu Başkanı M. Mesut Ener, yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Dijital dönüşümün ülkemize getireceği katkıları değerlendirmek adına, TC Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanvekili Sayın Yusuf Tancan ve ekibi tarafından nazik bir ziyaret gerçekleştirildi. Bu ziyaret sırasında, kurumumuzun hayata geçireceği projeleri ve vizyonumuzu paylaşma fırsatı bulduk. Hedefimiz, ülkemizin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak etkili bir kurum oluşturmaktır. Bu doğrultuda, TC Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, TC Maliye Bakanlığı, KKTC Maliye Bakanlığı, KKTC Merkez Bankası, TÜRKSAT ve TÜBİTAK gibi önemli kurumlarla iş birliği görüşmeleri gerçekleştirdik.

Yapılan istişareler neticesinde, Maliye Bakanlığı ile Başbakanlık Dijital Dönüşüm ve Elektronik Devlet Kurumu’nun ortak bir projeyi hayata geçirme kararı alındı. Bu proje kapsamında, Muhasebat Programı’nın ilk adımları atıldı. Muhasebat Programı, Maliye Bakanlığı’nın sunduğu birçok hizmetin online olarak erişilebilir hale gelmesini sağlayacak. Bu sayede, vatandaşların günlük yaşamlarına dokunarak, dijital dönüşüm sayesinde önemli kolaylıklar sunmayı ve teknoloji hizmetlerini daha kaliteli hale getirmeyi amaçlıyoruz.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap