Belçika Başbakan Yardımcısı De Sutter, İsrail’e boykot çağrısı yaptı

Belçika Başbakan Yardımcısı Petra DeSutter, Gazze'deki saldırının ardından hükümetin İsrail'e karşı boykot uygulanması gerektiğini dile getirdi.

Yayın: 08.11.2023 - 18:00

28 kez okundu

Belçika Başbakan Yardımcısı De Sutter, İsrail’e boykot çağrısı yaptı

Belçika medyasında yer alan haberlere göre, Yeşiller Partisi’nden olan De Sutter, “İsrail’e karşı boykot uygulanma vakti gelmiştir. Insanlık dışı şekilde yağmur gibi bombaların yağdırılması kabul edilemez. İsrail’in uluslararası ateşkese yönelik çağrılara kayıtsız kaldığı oldukça açıktır.” şeklinde konuştu.

Belçika Başbakan Yardımcısı Petra De Sutter, Gazze’deki çocuk ölümleri karşısında duyduğu endişeyi ifade ederek, Belçika hükümetinin İsrail’e karşı ticari tedbirler almasını ve İsrail’in hastane ve mülteci kamplarını bombalamasının soruşturulmasını talep etti.

Ayrıca, İsrail’e karşı alınabilecek tedbirler arasında Avrupa Birliği ile olan ekonomik ve siyasi işbirliği anlaşmasının askıya alınmasını da önerdi. De Sutter, İşgal altındaki Filistin topraklarında şiddet eylemlerine karışan İsrailli yerleşimcilere giriş yasağı getirilmesini istedi ve savaş suçları işlemiş İsrailli askerler ve siyasetçilerin bu listede yer alması gerektiğini vurguladı.

Ayrıca, Hamas’ı “terör örgütü” olarak nitelendirdi ve Hamas’a finansmanın kesilmesi gerektiğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap