Beş bölgede sahil temizliği yapılıyor

Başbakan Yardımcılığı ve Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı, sahil temizliği çalışmalarının aktif olarak devam ettiğini ve halka çevreyi temiz tutma çağrısında bulunduğunu duyurdu.

Yayın: 01.07.2024 - 13:37

31 kez okundu

Beş bölgede sahil temizliği yapılıyor

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, her yıl olduğu gibi bu yaz aylarında da sahillerin temizlenmesi için özel ekiplerin görevlendirildiği belirtildi. Gazimağusa, İskele, Yeniboğaziçi ve Tatlısu’daki sahil bölgelerinde toplam 5 ekip oluşturulduğu vurgulandı. Bu ekiplerin sabah ve akşam saatlerinde çalışarak temizlik faaliyetlerini sürdürdüğü ifade edildi.

Açıklamada, kalabalık plaj alanlarının öncelikli olarak temizlendiği ve Gazimağusa’da Palm Beach-Devran Beach arası ile Glapsides Sahili, Yeniboğaziçi’nde Salamis Oteli ve Yeniboğaziçi Halk Plajı bölgeleri, İskele ve Tatlısu’da ise halk plajı bölgelerinin temizlik programına alındığı belirtildi.

Yapılan gözlemlere göre, bazı alanlarda çöp bidonlarının bulunmasına rağmen insanların çöpleri doğal olarak bıraktıkları ve özellikle akşam saatlerinde daha fazla atık biriktirildiği ifade edilen açıklamada, halkın çevre temizliğine daha duyarlı olması gerektiği vurgulandı.

Son olarak, “Bu temizlik çalışmalarının sadece bir örnek olması ve halkın çevre konusunda daha fazla sorumluluk alması gerektiği” belirtildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap