Bir haftada 74 trafik kazası.. 2 kişi öldü, 21 kişi yaralandı

Son bir hafta içinde ülke genelinde kaydedilen 74 trafik kazası, maalesef 2 kişinin hayatını kaybetmesine ve 21 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yayın: 04.07.2024 - 18:33

41 kez okundu

Bir haftada 74 trafik kazası.. 2 kişi öldü, 21 kişi yaralandı

Polis kayıtlarına göre, 24-30 Haziran tarihleri arasında meydana gelen bu kazaların 16’sı yaralanmayla, 56’sı ise maddi hasarla sonuçlandı. Toplamda 4 milyon 941 bin 155 TL’lik maddi zarar tespit edildi.

Kazaların nedenleri incelendiğinde, süratli araç kullanma, dikkatsiz sürüş, kavşakta durmama, yakın takip gibi faktörler öne çıkmaktadır. Girne’de 26, Lefkoşa’da 22, Gazimağusa’da 16, İskele’de 5 ve Güzelyurt’ta 5 olmak üzere toplam 74 kaza meydana gelmiştir.

Aynı dönem içinde yapılan rutin trafik kontrollerinde ise 2 bin 996 trafik suçu rapor edilmiştir. Bu kapsamda, 363 araç trafikten men edilmiş ve 13 sürücü tutuklanmıştır.

Rapor edilen trafik suçları arasında sürat, mobil araç ile tespit edilen sürat suçları, tehlikeli sürüş, dikkatsiz sürüş, seyrüsefer ruhsatsız araç kullanma, sürüş ehliyetsiz araç kullanma, alkollü içki tesiri altında araç kullanma, cep telefonu kullanma, emniyet kemeri takmama, trafik levha ve işaretlerine uymama, trafik ışıklarına uymama, muayenesiz araç kullanma, sigortasız veya kapsamı dışında araç kullanma, yolcu taşıma “T” işletme izinsiz araç kullanma, özel eşya taşıma “B” işletme izinsiz araç kullanma, koruyucu başlık takmama, ışık kurallarına uymama veya yetersiz ışıkla araç kullanma gibi suçlar bulunmaktadır. Ayrıca 718 diğer trafik suçu da rapor edilmiştir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap