Büyük filistin mitingi sona erdi, işte miting özeti…

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen Büyük Filistin mitingi, Cumhur İttifakı'nın önemli paydaşları olan AK Parti, MHP, BBP, YRP, Hüda-Par ve DSP liderlerinin katılımıyla başladı. Binlerce insan, bu tarihi etkinliğe katılmak üzere Atatürk Havalimanı'na akın etti.

Yayın: 28.10.2023 - 17:34

69 kez okundu

Büyük filistin mitingi sona erdi, işte miting özeti…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitingde yaptığı açıklamada, etkinliğe yaklaşık 1,5 milyon kişinin katıldığını belirtti. Miting, Filistin’e duyulan destek ve dayanışmanın bir ifadesi olarak gerçekleşti. Filistin meselesi, Türk halkı için tarihsel ve duygusal bir öneme sahiptir ve bu miting, bu duyguların bir yansıması olarak görülmektedir.

Mitingde, Filistin’e destek mesajları verildi, Filistin halkının yaşadığı zorluklar ve İsrail ile yaşanan çatışmaların sonlandırılması gerekliliği vurgulandı. Cumhur İttifakı liderleri, Filistin’e olan desteğin sürdürüleceğini ve uluslararası alanda Filistin halkının haklarını savunma konusundaki kararlılıklarını ifade ettiler.

Dünyaca ünlü sanatçılar katıldı

Dünyaca ünlü sanatçılar da bu büyük mitinge katkıda bulunmak üzere sahne aldı. Saat İngiliz müzisyen ve şarkıcı Yusuf İslam, İsveçli şarkıcı Maher Zain ve Türk şarkıcı Ömer Karaoğlu, kendilerine ait unutulmaz şarkılarıyla mitinge gelenleri büyüledi.

Yerli ve Yabancı basından büyük bir ilgi vardı

Büyük Filistin mitingini takip etmek isteyen ulusal ve uluslararası basın mensupları için büyük bir altyapı hazırlandı. Özel olarak inşa edilen ve 60 metre uzunluğunda iki katlı bir basın platformu, medya kuruluşları için 60 ayrı bölümle donatıldı. Bu özel platform, haber muhabirlerinin ve fotoğrafçıların etkinliği en iyi şekilde kapsamalarını sağlayacak şekilde tasarlandı.

Yerel ve yabancı medya kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği bu mitinge, dünya genelindeki uluslararası basın organları da akreditasyon işlemlerini tamamlayarak katıldı.

Basın mensupları, sabahın erken saatlerinden itibaren kendilerine ayrılan bu özel alanda çalışmaya başladılar. Mitingin önemli anlarını ve duygusal anlarını dünya geneline aktarabilmek amacıyla büyük bir özveriyle çalışan medya kuruluşları, etkinliğin geniş kitlelere ulaşmasına katkı sağladılar.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap