Çavuşoğlu Trabzon’da Gazeteciler Cemiyeti ve Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Trabzon'daki resmi ziyaretlerini tamamlayarak, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesi'ni ziyaret etti.

Yayın: 14.06.2024 - 09:32

102 kez okundu

Çavuşoğlu Trabzon’da Gazeteciler Cemiyeti ve Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesi’ni ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanlığı Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Cemiyet Başkanı Ersen Küçük tarafından karşılanan Çavuşoğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, Trabzon’daki kurumlarla olan ilişkileri güçlendirmek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Trabzon Üniversitesi ile KKTC uyruklu öğrencilere ana karada eğitim imkanı sağlamak için protokoller imzaladıklarını ifade etti.

Öğrencilerin Trabzon’u ve halkını seveceklerine olan inancını dile getiren Çavuşoğlu, burada eğitim almaktan mutluluk duyacaklarını vurgulayarak, Trabzon’da kendilerini hiç yabancı hissetmediklerini söyledi ve yetkililere ve Trabzon halkına teşekkür etti.

Ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şubesi’ni ziyaret eden Çavuşoğlu, şube başkanı Seyyah Sağıroğlu ve Kıbrıs gazileri tarafından karşılandı.

1974 Mutlu Barış Harekâtı’nda görev yapmış Kıbrıs gazilerinin yaşadıklarını dinleyen Çavuşoğlu, şehitlerimizi ve gazilerimizi anarak, onlara Türk milletinin insan özgürlüğüne verdiği önemin bir simgesi olduklarını belirtti. Gazilere teşekkür eden Çavuşoğlu, “Bayrağımızı dünya var oldukça daha yukarılara taşımak için çalışacağız” dedi.

Çavuşoğlu, Trabzon’daki temaslarını tamamlayarak beraberindeki heyetle birlikte akşam yurda döneceklerini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap