Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 15 Kasım'daki Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve Kıbrıs Türk Tarih, Kültür ve Milli Mücadele Müzesi'nin açılışı vesilesiyle, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve beraberindeki heyeti ülkede ağırladı.

Yayın: 15.11.2023 - 17:58

139 kez okundu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’i kabul etti

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 40. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Etimesgut Belediye Başkanı ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

 

Tatar, Kıbrıs Türk halkının onur, bağımsızlık ve özgürlüğünün simgesi olarak nitelendirdiği bu cumhuriyetin önemini vurguladı.

Ankara ziyareti sırasında Türk Tarih Müzesi’ni beğendiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar, Etimesgut Belediyesi’nin katkılarıyla Kıbrıs Türk Tarih, Kültür ve Milli Mücadele Müzesi’nin kurulmasına destek olduğunu belirtti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş gününde açılacak olan bu müzenin, Kıbrıs Türk tarihindeki mücadelelerin, anıların, başarıların ve kahramanların gelecek nesillere aktarılmasına hizmet edeceğini ifade etti.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de konuşmasında, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve Ankara Etimesgut Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Kıbrıs Türk Tarih, Kültür ve Milli Mücadele Müzesi’nin 40. yıl kutlamalarına anlamlı bir katkı sağlayacağını dile getirerek hayırlı olmasını diledi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap