Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, FIP Genç Eczacılar Birliği Başkanı Safiye Çağansel’i kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Dünya Eczacılık Federasyonu (FIP) Genç Eczacılar Birliği Başkanlığı'na seçilen Uzm. Ecz. Safiye Çağansel'i kabul etti.

Yayın: 01.11.2023 - 16:33

158 kez okundu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, FIP Genç Eczacılar Birliği Başkanı Safiye Çağansel’i kabul etti

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Tatar’ın kabulde yaptığı konuşmada, Çağansel’in, dünya genç eczacılar grubu başkanı olarak seçilen en genç başkan olduğunu ve bu yıl üst üste 3. dönem başkanlık yapacağını belirterek, bu başarısının önemine vurgu yaptığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Çağansel’i, çeşitli uluslararası etkinliklerde KKTC’yi temsil etme başarısından dolayı tebrik etti. Çağansel, Brezilya’da Sağlık Bakanlığına bağlı Eczacılık Konseyi’nin özel daveti üzerine gerçekleşen 22. Ulusal Eczacılık Kongresi’nde açılış konuşması yapmış, eğitim ve sunumlar gerçekleştirmiş, Avustralya’da genç eczacılara eğitim vermiş, Dünya Eczacılık Kongresi’nde ülkeyi temsil etmiş ve Dünya Sağlık Örgütü’nün 76. Genel Kurul toplantısına KKTC’den katılan ilk ve tek kişi olmuştur. Kabulde, Cumhurbaşkanı Sağlık Danışmanı Prof. Dr. Nedime Serakıncı da hazır bulundu.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap