Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı II. Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı tarafından düzenlenen II. Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni'ne katılım sağladı.

Yayın: 01.06.2024 - 16:52

63 kez okundu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mevhibe & Mustafa Başman Vakfı II. Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması Sergisi ve Ödül Töreni’ne katıldı

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Merkez Lefkoşa Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Tatar, işkadını Pınar Başman’ın annesinin hatırasını yaşatmak amacıyla kurduğu vakıf kapsamında çocukların yer aldığı bir sergi düzenlenmesinin büyük bir anlam taşıdığını belirtti.

Çocuk yaşta annesini kaybetmiş biri olarak anne sevgisinin değerini çok iyi bildiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, çocukların annelerinin kıymetini bilmesi gerektiğini söyledi.

Resimlere yansıyan ülke sevgisi ve kültürünün önemine değinen Cumhurbaşkanı Tatar, sanat ve yetenekleriyle geleceğin ressam ve sanatçı adaylarının bu yarışmada buluştuğunu dile getirdi.

Tatar, yarışmaya 230 çocuğun katılarak cesaret göstermesinin önemini vurgulayarak, tüm çocukları tebrik etti ve aileleri ile öğretmenlerine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap