Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, öğrencilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Akdoğan Polatpaşa Lisesi'ni ziyaret ederek öğrencilere öğütler verdi ve tavsiyelerde bulundu.

Yayın: 02.11.2023 - 21:10

122 kez okundu

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, öğrencilerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Tatar, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada zamanın iyi kullanılması ve eğitimin önemine vurgu yaptı. Eğitimin hayat boyu sürekli bir süreç olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, okumanın ve kişisel gelişimin önemini vurguladı.

Kıbrıs Türk halkının yıllardır verdiği mücadele sonucunda bir devlet sahibi olduğunu anlatan Tatar, bu sürecin ardından güven, huzur ve barış içinde yaşandığını ifade etti. Aynı zamanda, Rum tarafının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırmak ve Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’ne dahil etmek istediğini belirtti.

Tatar, “Bize düşen görev devletimize ve insanımıza sahip çıkmak” dedi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yıllar içinde değişim ve başarılar elde ettiğini ifade etti. Ülkenin turizm, yükseköğrenim, tarım, sanayi ve hizmet sektörlerinde iş fırsatları sunduğunu ve dünyanın bir parçası haline geldiğini söyledi.

Eğitim, sağlıklı yaşam ve kötü alışkanlıklardan kaçınılması konularında öğrencilere tavsiyelerde bulunan Tatar, spor yapmanın ve ekip çalışmasının önemine vurgu yaptı.

Son olarak, gençlere güvendiğini ve özgüven ile eğitimle başarıya ulaşacaklarına inandığını söyledi. Gençlerin fırsatları iyi değerlendirmesi ve çalışarak geleceğe hazırlanması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, ülkeyi gelecekte yönetecek olanların gençler olduğunu ve onların başarılarına güvendiğini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap