Cumhurbaşkanı Tatar, Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Aktaş ve dernek yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Yayın: 24.06.2024 - 18:27

44 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar, Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Tatar kabulde yaptığı konuşmada, bu yıl Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50. yılının kutlanacağını vurgulayarak, “Kültürel çeşitlilik ve ekonomik kalkınmayla birlikte bağımsız bir Türk devleti olarak mücadelemizi sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Dünya genelinde yaşanan insanlık dramlarına değinen Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin geleceği ve halkımızın güvenliği için birlik içinde hareket etmeliyiz. Kökenimiz ne olursa olsun, hepimiz aynı milletin evlatlarıyız. Birlik ve beraberlik içinde yaşarken geleneklerimiz ve göreneklerimiz ülkemizin zenginliğidir” dedi.

Adana’nın Kıbrıs’a olan yakınlığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, bu ilişkilerin gelişmesi ve derinleşmesinin önemine vurgu yaptı. Adanalılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yürüttüğü kültürel faaliyetlerin değerli olduğunu belirten Tatar, derneğin çalışmalarında başarılar diledi. Ayrıca, çeşitli alanlardaki iş birliğinin devam etmesinin KKTC’nin güçlenmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap