Cumhurbaşkanı Tatar, futbol antrenörlerine ödüllülerini takdim etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kuzey Kıbrıs Futbol Antrenörleri Derneği'nin 2023-2024 futbol sezonunda başarılı olan antrenörlere ödül vermek amacıyla düzenlediği törene katıldı.

Yayın: 12.06.2024 - 13:47

239 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar, futbol antrenörlerine ödüllülerini takdim etti

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Tatar’ın dernek lokalinde gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, futbol antrenörlerinin düzenlediği bu etkinlikte bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ettiği belirtildi.

Tatar, konuşmasında, Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Antrenörler Derneği Onursal Başkanı Süleyman Göktaş’a acil şifalar diledi ve ödül kazanan antrenörleri tebrik etti. Ödül almayan antrenörlere de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Dernek Başkanı Hasan Topaloğlu’nun önemli bir sorumluluk üstlendiğini ve başarılı çalışmalar yürüttüğünü belirten Tatar, futbolda işler kötüye gittiğinde ilk olarak antrenörlerin eleştirildiğini ve görevlerinden alındıklarını dile getirdi.

Yenicami Ağdelen Spor Kulübü’nde uzun yıllar kulüp başkanlığı yaptığını ve futbolun içinden geldiğini hatırlatan Tatar, futbol sezonlarının inişli çıkışlı olduğunu ancak başarıya ulaşmak için sabır, birlik ve beraberlik gerektiğini vurguladı. Bu nedenle başkan, yönetim ve taraftarların antrenörlerin arkasında durmaları gerektiğini belirtti.

Kıbrıs Türkü’nün futbolu çok sevdiğini ve büyük fedakarlıklarla futbolu bir yerlere getirdiğini söyleyen Tatar, altyapıya yapılacak yatırımların önemine dikkat çekerek, futbolun geliştirilmesi ve daha fazla taraftarın sahada maç izlemesi için çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı olduktan sonra maç izlemeye pek fırsat bulamadığını ancak bu yıl Göçmenköy-Mağusa Türk Gücü kupa finali ile şampiyonluk mücadelesinde önemli bir maç olan Cihangir-Mağusa Türk Gücü maçını izleme fırsatı bulduğunu aktaran Tatar, “Futbolu her zaman sevdim ve desteklemeye devam edeceğim” dedi.

Konuşmasının sonunda Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, başarılı antrenörlere ödüllerini takdim etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap