Cumhurbaşkanı Tatar, Güney Londra’da Kıbrıs Türk toplumunun önde gelenleriyle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güney Londra'da Kıbrıs Türk toplumunun önde gelenleriyle bir araya gelerek, Kıbrıs Türk halkının her yerde başarı elde ettiğini ve KKTC'nin tanınması için birlikte çalışmanın önemini vurguladı.

Yayın: 19.11.2023 - 08:43

129 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar, Güney Londra’da Kıbrıs Türk toplumunun önde gelenleriyle bir araya geldi

Tatar, Türkiye Cumhuriyeti’nin desteğiyle devletlerini geliştirmeye ve tanınırlığını artırmaya yönelik çabalarını sürdürdüklerini ifade etti.

Toplantıda duyduğu memnuniyeti dile getiren Tatar, Güney Londra’daki Kıbrıs Türk toplumu liderleriyle omuz omuza çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Eddie Ertan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda konuşan Tatar’ın liderliği ve vizyonunu kutlayan Ertan, Cumhurbaşkanı’nın barış, istikrar ve ilerleme prensiplerine olan bağlılığını, uluslararası ilişkileri güçlendirme ve diyaloğu teşvik etme çabalarını takdir etti. Ertan, Tatar’ın zorluklar karşısındaki kararlılığı ve dayanıklılığına vurgu yaparak, Kuzey Kıbrıs’a parlak ve müreffeh bir gelecek sağlama konusundaki azimli çabalarını övdü. Ayrıca, Ertan, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sürdürülebilir kalkınma, işbirliği ve barış çalışmalarında başarılar diledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın Londra temasları kapsamında TRT Haber’e verdiği röportajda ise Kıbrıs Türk tarafının iki devlet zeminindeki yeni siyasetini anlatarak, Londra temasları hakkında bilgi verdi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap