Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC ambargolara rağmen dünyayla bütünleşiyor, gelişiyor”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC'nin bilişim alanındaki ilerlemelerine dikkat çekerek, ülkenin küresel ölçekte entegrasyonunu sağladığını vurguladı.

Yayın: 06.06.2024 - 16:45

152 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar: “KKTC ambargolara rağmen dünyayla bütünleşiyor, gelişiyor”

Ersin Tatar, Türkiye Bilişim Derneği ve Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun iş birliğiyle gerçekleştirilen “KKTC Ufuk 2033 Bilişim Adası Vizyon Çalıştayı”na katılarak Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın himayesinde önemli bir konuşma gerçekleştirdi.

Burada yaptığı konuşmada, KKTC’nin bilişim sektöründeki çalışmalarıyla belirlenen hedeflere doğru hızla ilerlediğini ifade etti.

Tatar, Türkiye’nin ve sektör paydaşlarının destekleriyle bu yöndeki çabaların devam ettiğini belirtti. Ayrıca ilgili yasaların geçirildiğini ve tüzüklerin gözden geçirildiğini aktardı.

Ülkeye yapılan yatırımların ve gelişmelerin, ambargolara rağmen kesintisiz bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Tatar, Turkcell ve Telsim gibi şirketlere KKTC’ye gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür etti.

Dijital dönüşümün önemine vurgu yaparak, e-devlet uygulamalarıyla devletin altyapısının modern ve çağdaş bir seviyeye yükseltileceğini belirtti.

Tatar ayrıca, KKTC’nin teknoloji alanında Malta gibi gelişeceğini ve Türkiye’nin tecrübesiyle bu alandaki başarıyı yakalayacaklarını dile getirdi.

Yatırımcılara ve teknolojiye olan güvenin önemine vurgu yaparak, “Ambargolara rağmen KKTC gelişiyor, teknolojik altyapısı gelişiyor ve küresel anlamda entegrasyonunu sürdürüyor” dedi.

Gelişen teknolojiye destek veren herkesi tebrik eden Tatar, belirlenen hedeflere en kısa sürede ulaşmayı diledi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap