Cumhurbaşkanı Tatar, TEMAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Emekli Subaylar Derneği (TEMAD) Samsun İl Başkanlığı Başkanı Yardımcısı Necati Usta ve beraberindeki heyeti ağırladı.

Yayın: 03.11.2023 - 19:47

52 kez okundu

Cumhurbaşkanı Tatar, TEMAD heyetini kabul etti

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Tatar, konuşmasında Samsun’dan gelen subayları ülkesinde ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. Aynı zamanda Tatar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde hizmet veren askerlere ve bayraktarlık görevini üstlenen kişilere her zaman büyük bir saygı beslediğini vurguladı.

Tatar, Kıbrıs’ta yaşanan tarihi mücadeleye ve 1974 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin müdahalesi sonucu adada sağlanan barış, huzur ve güvene dikkat çekerek, Filistin’deki insanlık dramının Kıbrıs’ta 60 yıl önce yaşanmaya başladığına dikkat çekti. Ayrıca Tatar, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin Kıbrıs Türkleri için ilham kaynağı olduğunu ve Kıbrıs Türkleri’nin direnişi sonucu bağımsız bir devlet kurduklarını belirtti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’de bir Türk devleti olarak haklı bir egemenliğe sahip olduğunu ve 2023 yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ise 40. yılını kutladığına vurgu yaparak, her iki devletin denizlerde de güçlü olduğunu ifade etti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap