DAÜ SEM, Kıb-Tek’e “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi

DAÜ-SEM'in bir parçası olan DAÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Kurumu, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) çalışanları için "Temel İş Sağlığı ve Güvenliği" başlıklı bir eğitim düzenledi.

Yayın: 25.05.2024 - 11:33

108 kez okundu

DAÜ SEM, Kıb-Tek’e “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi” düzenledi

DAÜ’den alınan bilgilere göre, kurum yetkilileri, personelin iş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında eğitim almasını istedi. Bunun üzerine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylanmış olan Temel İSG eğitimleri müfredatı kapsamında 40 saatlik eğitimler tamamlandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İş sağlığı ve güvenliği eğitimi, çalışanların sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışabilmelerini sağlamak açısından son derece önemlidir. Bu eğitimin önemi, iş yerindeki kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi, çalışanların moral ve verimliliğinin artırılması, ayrıca yasal gerekliliklerin yerine getirilmesi gibi birçok açıdan değerlendirilmektedir. İş sağlığı ve güvenliği eğitimi; kazaların önlenmesi, risk farkındalığı, kaza azaltma, meslek hastalıklarının önlenmesi, ergonomi ve doğru çalışma teknikleri, koruyucu ekipman kullanımı, yasal uyum, mevzuat bilgisi, yasal yaptırımlardan korunma, verimlilik ve motivasyon, çalışan memnuniyeti, stres azaltma, işveren ve çalışan ilişkileri, iş ahlakı ve kültürü, acil durum hazırlığı, ilk yardım bilgisi gibi konuları içermektedir.

DAÜ-SEM tarafından verilen eğitimler, 24 Haziran 2024 tarihinde 200 saatlik Genel İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık Eğitimleri ile devam edecektir.”

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap