DAÜ’de “Dünya İç Mimarlar Günü” kutlandı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Mimarlık Fakültesi, “Tasarım Haftası” etkinlikleri kapsamında 25 Mayıs Dünya İç Mimarlar Günü'nü kutlamak amacıyla "Tasarla ve Oyna" başlıklı bir atölye çalışması düzenledi.

Yayın: 24.05.2024 - 11:01

145 kez okundu

DAÜ’de “Dünya İç Mimarlar Günü” kutlandı

DAÜ’den alınan bilgilere göre, bu etkinlik, Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü’nden Doç. Dr. Guita Farivarsadri ve Dr. Eliz Erdenizci ile Çanakkale Ortaokulu öğretmenleri Cem Akkaya, Ertül Erciyas, Derya Kaya, Funda Arslanyürek ve Gürkan Erdoğan’ın iş birliğiyle gerçekleştirildi. Atölyede, Çanakkale Ortaokulu öğrencileri ile DAÜ İç Mimarlık Bölümü öğrencileri bir araya geldi.

Çok kuşaklı ve kapsayıcı bir yaklaşımı benimseyen bu atölye çalışmasında, katılımcılara kendi perspektiflerini ve yeteneklerini sergileme imkanı tanındı. Geleneksel veya dijital araçlar kullanarak oyun tasarımı yapmaları teşvik edilen katılımcılar, farklı alanlarda yaratıcılıklarını ortaya koydular. Kimi öğrenciler oyun ve oyuncak tasarımına odaklanırken, kimileri kimlik yaratma, logo tasarımı ve tanıtım filmleri gibi projeler üzerinde çalıştı. Oyun temelli bir öğrenme yaklaşımını benimseyen öğrenciler, uygulamalı etkinliklerle oyun yapımının temellerini öğrenirken, aynı zamanda tasarımda problem çözme becerilerini de geliştirdiler. DAÜ Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü, Dünya İç Mimarlar Günü’nü yaratıcılığı ve nesiller arası iş birliğini vurgulayan bu etkinlik ile kutladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap