“Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği” kuruluyor

Yapılan açıklamada, TOL ve DTB Kadın Taraftarlar Grubu'nun kurmayı planladığı dernek için "Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği" isminin uygun bulunduğu belirtildi.

Yayın: 09.07.2024 - 14:19

57 kez okundu

“Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği” kuruluyor

Girne Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, “Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği”nin 13 kurucu üyesi, dernek fahri üyesi Gülderen Nasıfoğlu ve Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul katıldı. Toplantının sonunda, katkılarından dolayı Başkan Şenkul’a dernek üyeleri tarafından anı plaketi takdim edildi.

Türk Ocağı Limasol (TOL) ve Doğan Türk Birliği (DTB) Kadın Taraftarlar Grubu, “Play For Hope” etkinliği ve yeni dernekleşme süreci hakkında bir basın toplantısı düzenledi.

Açıklamada, dernekleşme sürecinin, genç yaşta hayatını kaybeden Deniz Nasıfoğlu’nun adını ve anısını yaşatmak, aynı zamanda derneğin misyon ve hedefleri doğrultusunda daha bağımsız ve etkin faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla başlatıldığı ifade edildi. Dernek, hayata, çocuklara, insanlara, çevreye ve hayvanlara yönelik çeşitli alanlarda faaliyet göstermeyi amaçlamaktadır.

Toplantıda, Deniz Nasıfoğlu’nu anmak ve onun kansere karşı verdiği mücadeleyi onurlandırmak için 30 Haziran’da düzenlenen “Play For Hope” etkinliği de ele alındı. Etkinlikten elde edilen 247 bin 634 TL’lik gelirin Onkoloji Hastanesi’ne bağışlanacağı açıklandı.

Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, toplantıda yaptığı konuşmada, başarılı bir etkinlik gerçekleştirildiğini vurguladı ve şeffaflık ile hesap verebilirlik konularının önemine dikkat çekti. Şenkul, her bireyin ardında güzel bir miras bırakma isteği olduğunu belirterek, Deniz Nasıfoğlu’nun bunu başardığını ifade etti.

“Deniz Yıldızı Yardımlaşma Derneği”nin kurucu üyeleri arasında Şebnem Kuyucuoğulları, Candan Koran, Esra Çelikeri, Fidem Dener, Ebru Usar, Ebru Emiroğlu, Aynur Kazın, Senem Ancın, Halide Köftecioğlu, Nibel Tektan, Özlem Ratip, Oya Aygın ve İlgen Bağcıer yer alıyor. Fahri üye olarak ise Gülderen Nasıfoğlu derneğe destek vermektedir.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap