Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi eyleme hayvan getirilmesine tepki gösterdi

Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin düzenlediği protestoda hayvan getiren kişilerin cezalandırılmasını talep etti.

Yayın: 26.05.2024 - 11:17

60 kez okundu

Dünya Yalnız Bizim Değil Hareketi eyleme hayvan getirilmesine tepki gösterdi

Baraka Kültür Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Et ithalatına karşı durmak ve yerli üretimi desteklemek, hayvan haklarını ihlal etmeyi gerektirmez. Mevcut Hayvan Refahı Yasası, yetersiz olsa bile, hayvan haklarını koruma altına almıştır ve hayvanlara eziyet etmek yasalarca suç sayılmaktadır.” ifadesi yer aldı.

Hayvanlara saygısızlık eden kişilerin, hayvancılık yapmalarının engellenmesi ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nden ihraç edilmeleri gerektiği belirtildi.

Açıklamada, “Protesto özgürlüğü, canlılara işkence etmeyi, hayvanlara saygısızlık yapmayı ve vahşi davranışları kapsamaz. Bu tür davranışların toplumda hoşgörülmesi, insanlık onuruna da zarar verir. Protesto adı altında suç işleyenlerin derhal cezalandırılmasını istiyoruz.” denildi.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin, hükümetin et ithalatı kararını, çiğ süt fiyatlarını ve artan girdi maliyetlerini protesto etmek amacıyla gerçekleştirdiği eylemin, halkın üretimden uzaklaştırılması açısından önemli olduğu ifade edildi.

Açıklamada ayrıca et fiyatlarının yüksek olduğuna dikkat çekilerek, “Planlı ve örgütlü bir tarım ve hayvancılık politikası ile maliyetlerin azaltılabileceğini, böylece hem çiftçi ve köylülerin üretimlerine devam edebileceğini hem de halkın beslenme ihtiyacının karşılanabileceğini vurguluyoruz.” denildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap