6 yaşında 7 kurşunla hayata veda etti

Rusya’nın saldırısından kaçmak üzereyken kurşunların hedefi olan 6 yaşındaki Maxym’in annesine son sözleri yürek burktu.

6 yaşında 7 kurşunla hayata veda etti
banner22

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı en çok çocukları vurdu, kimileri hayatının baharında öldü, kimileri sığınaklarda, kimileri ise başka ülkelerde yaşam mücadelesi veriyor. Hayatını kaybedenlerden sadece biri Maxym Franko. Irpin yakınlarında yer alan Vynohradar'daki evlerinden ailesi ile kaçmaya hazırlanırken annesine "Anne ben ölmek istemiyorum, bunun için çok gencim" dedi. Buna karşın annesi de oğlunun “Sana bir şey olmayacak” diyerek teselli etti. Ancak bu konuşmadan saatler sonra aile Rus saldırısı altında kaldı. Maxym, 26 Şubat günü kucağında çok sevdiği hamsterı Bodia ile 6 yaşındayken öldürüldü.

BÜTÜN AİLEYE KURŞUN YAĞDIRDILAR

Cansız bedeni Kiev'de bir hastanenin bodrum katında bekletildi. Başında kimse yoktu. 7 kurşun darbesi ile hayatını kaybeden çocuk sessiz sedasız toprağa verildi. 6 yaşındaki Maxym, Kiev'deki savaşın ilk kayıplarından biri... Küçücük bedeni bir süre Kiev hastanesinin zemininde başıboş bir şekilde yattı ve üzeri birkaç parça karton ile örtüldü. Aynı saldırıda yaralanan annesi ve ablası o toprağa verilirken yanında olamadı. Aynı saldırıda Maxym'in 13 yaşındaki kuzeni Vovo, beş kurşunla vurulmasına rağmen sağ kurtuldu. Maxym’in 13 yaşındaki ablası Alina da hastanede tedavi görüyor. Maxym'in annesi Anna Chechelnytska ise saldırı sırasında aldığı ciddi bir kafa travması için hala tedavi altında.

HENÜZ BİRİNCİ SINIFA GİDİYORDU

Oğlunu kaybeden acılı anne Daily Mail'e verdiği röportajda “Henüz altı yaşındaydı ama bir yetişkin gibi davranırdı. Her zaman bana yardım etmeye çalışırdı, bulaşıkları yıkardı, odasını temizlerdi. Ödevlerini yapması için ona yardım etmeme gerek kalmazdı, kendisi söylemeden yapardı. Henüz birinci sınıfa gidiyordu.” Maxym, Alina ve Vovo çok korkuyorlardı. Bu nedenle iki aile şehri birlikte terk etmeye ve Ukrayna'nın batısındaki Revne'deki akrabaların yanına gitmeye karar vermişlerdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20