ABD BAŞKANLIK SEÇİMİNDE BAŞA BAŞ YARIŞ

Demokratların adayı Joe Biden Delaware eyaletinin Wilmington şehrindeki konuşmasını tamamladı.

ABD BAŞKANLIK SEÇİMİNDE BAŞA BAŞ YARIŞ

ABD'de başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçöi aday Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden arasında başa baş bir yarış yaşanıyor.  Biden toplam oyların yüzde 49.8’ini, Trump ise 48,6’sını elde etti. Seçici Kurul delege sayılarında da Biden 223 delege ile önde. Trump ise 212 delegeye ulaştı.  270 delegeye ulaşan aday ABD’nin yeni başkanı olacak. Ancak oy sayımı sürüyor. Trump ve Biden arasındaki çekişme üç eyalete kadar düştü. Ülkeyi dört yıl yönetecek başkan Wisconsin, Pensilvanya ve Michigan'daki sonuçlara göre belli olacak. Seçim sonuçlarının bu akşamdan önce netleşmeyeceği tahmin ediliyor.

BİDEN: KAZANMA YOLUNDAYIZ

Demokratların adayı Joe Biden Delaware eyaletinin Wilmington şehrindeki konuşmasını tamamladı.

Destekçilerine kısa bir konuşma yapan Biden, “Bunun uzun süreceğini biliyorduk, ancak yarın sabah, belki daha da uzun süre bekleyebileceğimizi kim bilebilirdi. Bu gece size bu seçimi kazanma yolunda olduğumuza inandığımızı söylemek için buradayım." Dedi.

TRUMP: BİZ İLERDEYIZ AMA ONLAR SEÇİMİ ÇALMAYA ÇALIŞIYOR

Abd Başkanı ve Cumhuriyetçi aday Trumpise “Biz ilerideyiz ama onlar seçimi çalmaya çalışıyor. Buna asla izin vermeyeceğiz. Sandıklar kapandıktan sonra oy kullanılamaz! Bu akşam açıklama yapacağım. Büyük bir kazanım” mesajını paylaştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER