Belçika’da hayvan öldürenlere 10 yıla kadar hapis

Belçika'da Flaman Hükümeti'nin, Hayvan Refahı Yasası'nda yaptığı değişikliğe göre, hayvanlara yönelik suç işleyenler beş yıla kadar hapis ve 800 Euro'ya kadar para cezasına çarptırılacak. Beş yıl içinde suçun tekrarı durumunda ceza iki katına çıkarılacak, 10 yıla kadar hapis ve 1,6 milyon Euro'ya kadar para cezası verilecek.

Belçika’da hayvan öldürenlere 10 yıla kadar hapis

Belçika’da nüfusun büyük çoğunluğunun yaşadığı Flaman kesiminde hayvanları öldüren ya da istismar ve kötü muamelede bulunanlar 10 yıla kadar hapis ve 1,6 milyon Euro’ya kadar para cezasına çarptırılacak.

BBC‘den Yusuf Özkan‘ın aktardığına göre, Flaman hükümeti yürürlükteki Hayvan Refahı Yasası’nın yeterince caydırıcı olmadığını belirterek, hayvanlara eziyet eden kişi ve şirketlere yönelik cezaların, önemli ölçüde artırılmasını benimsedi.

2018 yılında değiştirilen Hayvan Refahı Yasası kapsamında kötü muamele ve istismar suçu işleyenlere üç aya kadar hapis ve 16 bin Euro’ya kadar para cezası uygulanıyordu. Ciddi derecede istismar ve ihmal suçunu üç yıl içinde tekrar edenler ise 18 ay hapis ve 100 Euro’ya kadar para cezasına çarptırılıyordu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner16

banner18