Bir gün sonra Charles Kral olacak!

İngiltere’de Kraliçe Elizabeth’in ölümünden sonra izlenecek 10 günlük protokolü içeren gizli plan ortaya çıktı. ‘Londra Köprüsü çöktü’ şifreli mesajıyla protokol başlayacak.

Bir gün sonra Charles Kral olacak!
banner22

Ülkede bayraklar yarıya indirilecek, Prens Charles bir gün sonra Kral olacak, Kraliçe’nin naaşı halk tarafından ziyaret edilecek. Kraliçe 10. günde eşi Prens Philip’in yanına gömülecek.

Corona virüsü salgınıyla birlikte güncellendiği öğrenilen plana göre, Kraliçe’nin hayatını kaybettiği Başbakan’a telefonla bildirilecek. Başbakan’a bildirilecek şifreli kodun ‘Londra Köprüsü çöktü’ olduğu öğrenildi.

Başbakan, parlamento üyelerine ve kamuoyuna resmi duyuruyu yaptıktan sonra ülkede bayraklar yarıya indirilecek. Başbakan’ın canlı yayında yapacağı açıklamalarla birlikte, Kraliyet ailesinin internet sitesi, sosyal medya hesapları ve hükümete ait sitelerin tamamı siyaha bürünecek. Kraliçe’nin ölümünden bir gün sonra Prens Charles tahtın ilk sıradaki varisi olarak Kral ilan edilecek.

Kraliçe Elizabeth’in naaşı Buckingham Sarayı’nda Taht Odası’na getirilecek. Planın üçüncü gününde yeni Kral Charles, Birleşik Krallık turuna başlayacak.

İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler parlamentosuna gidecek. Kraliçe Elizabeth’in ölümünün altıncı gününde cenazesi Westminster Sarayı’na taşınacak. Burada üç gün boyunca, günün 23 saati halkın ziyaretine izin verilecek

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20