ESKİ ABD BAŞKANI BUSH, BIDEN'I TEBRİK ETTİ:

"ŞİMDİ ABD'NİN SEÇİLMİŞ BAŞKANI JOE BIDEN İLE KONUŞTUM. DÜN GECE VERDİĞİ VATANSEVERLİK MESAJINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİP, ONU TEBRİK ETTİM"

ESKİ ABD BAŞKANI BUSH, BIDEN'I TEBRİK ETTİ:

"BAŞKAN TRUMP'IN TEKRAR SAYIM VEYA YASAL MÜCADELE HAKKI BULUNUYOR VE ÇÖZÜLMEMİŞ HER KONU DOĞRU BİR ŞEKİLDE ELE ALINACAKTIR. AMERİKAN HALKI BU SEÇİMİN TEMELDE ADİL OLDUĞU, DOĞRULUĞUNUN TESPİT EDİLECEĞİ VE SONUCUNUN AÇIK OLDUĞU KONUSUNDA EMİN OLABİLİRLER"

Eski ABD Başkanı Cumhuriyetçi George W. Bush, başkanlık seçimini kazanan Demokrat Joe Biden'ı telefonla arayarak tebrik ettiğini açıkladı. 

Vakfının internet sitesinden bir açıklama yayımlayan Bush, "Şimdi ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden ile konuştum. Dün gece verdiği vatanseverlik mesajından dolayı teşekkür edip, onu tebrik ettim. Aynı zamanda Kamala Harris'i de aradım. Onu da tarihi bir ilk olan başkan yardımcılığını kutladım. Siyasi farklılıklarımız olsa da ülkeyi birleştirip yönetme fırsatını yakalayan Joe iyi bir adamdır." ifadesini kullandı. 

ABD Başkanı Donald Trump ve eski başkan Barack Obama'yı da seçimi kazandıklarında aynı dileklerle tebrik ettiğini anımsatan George W. Bush, Biden'ın 70 milyondan fazla insanın oyunu alarak tarihi bir başarı elde ettiğini kaydetti. 

Bush, "Başkan Trump'ın tekrar sayım veya yasal mücadele hakkı bulunuyor ve çözülmemiş her konu doğru şekilde ele alınacaktır. Amerikan halkı bu seçimin temelde adil olduğu, doğruluğunun tespit edileceği ve sonucunun açık olduğu konusunda emin olabilirler." değerlendirmesinde bulundu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER