İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahttaki 70. yılı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahttaki 70. yıl dönümünü kutlama programı kamuoyuna açıklandı.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in tahttaki 70. yılı
banner22

Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamaya göre Platin Jübile kutlama programı kapsamında sokak partileri düzenlenecek, "eğlence dünyasının en büyük yıldızlarından bazıları" özel bir konserde bir araya gelecek, Kraliçe 2. Elizabeth'in evleri ziyarete açılacak.

1952'de 26 yaşındayken tahta geçen Kraliçe 2. Elizabeth, 6 Şubat'ta tahtta tam 70 yılı geride bırakacak. Bu vesileyle yıl boyunca etkinlikler düzenlenecek.

Ancak esas kutlamalar, 2-5 Haziran tarihleri arasında uzatılmış bir tatil dönemine denk getirilecek. 2 Haziran Perşembe ve 3 Haziran Cuma günleri de resmi tatil olacak. Dört gün boyunca İngiltere'de publar 1'e kadar açık olacak.

Yemek yarışması

Kutlamalar kapsamında bugün, özel bir yemek yarışması başlayacak. Yarışmanın galibi seçilen yemek, 2-5 Haziran tarihleri arasında halka ve resmi etkinliklerde misafirlere sunulacak.

12-15 Mayıs tarihleri arasında Windsor Şatosu, 1000 performans sanatçısı ve 500'den fazla atın katılacağı bir gösteriye sahne olacak. Bu gösteri, Kraliçe 1. Elizabeth'in döneminden bugüne İngiltere tarihinde bir yolculuk olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner21

banner16

banner18

banner20