Kanadalı sanatçı Alanis Morisette: 15 yaşında defalarca tecavüze uğradım

Kanadalı ünlü şarkıcı Alanis Morissette, ergenlik döneminde defalarca tecavüze uğradığını ve bu olaylarda kurban olduğunu kabullenmesi için yıllarca terapi gördüğünü söyledi.

Kanadalı sanatçı Alanis Morisette: 15 yaşında defalarca tecavüze uğradım

Morisette, konuyla ilgili olarak "15 yaşında kim (ilişkiye) rıza gösterir ki? Onların hepsi sübyancı, bunlar hep meşru tecavüzdü." dedi.

Toronto Film Festivali'nde gösterilen Jagged (Çentik) adlı belgeselde açıklamalarda bulunan 47 yaşındaki sanatçı, ergenlik döneminde defalarca tecavüze uğradığını ve bu durumu uzun süre kabullenmek istemediğini kaydetti.

Ergenlik döneminde tecavüze uğradığını bazı kişilere anlattığını; ancak bu kişilerin kendisini görmezden geldiğini ifade eden Morisette, konuyla ilgili herhangi bir isim ifşasında bulunmadı.

Üç çocuk annesi sanatçı yaptığı açıklamalarda, "Uzun yıllar boyunca tacavüz kurbanı olduğumu kabullenmem için terapi gördüm. Kendi kendime, buna rıza gösteriyordum diyordum. Ancak daha sonra, 'Hey sadece 15 yaşındaydın. 15 yaşında (ilişkiye) rıza gösteremezsin." Evet, şimdiyse şöyle düşünüyorum: Onların hepsi sübyancıydı ve bunların hepsi meşru tecavüzlerdi." diye konuştu.

Yaşadığı tecavüz olaylarını başka kişilere söylediğini ifade eden Morisette, "Her seferinde beni duymazdan geldiler. Olaylara sağır kaldılar. Ayağa kalktım ve odadan dışarı çıktım." dedi.

Kendisine, "tecavüze uğradığını neden 30 sene sonra söylüyorsun" diye soranlara seslenen Kanadalı sanatçı, "Defolun gidin! Kimse bunun için 30 sene beklemez. Eğer kimse sizi dinlemiyorsa, tehdit ediliyorsanız ya da aileniz tehdit ediliyorsa sesinizi duyuramazsınız." ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner17

banner19

banner16

banner18