Altın fiyatlarında flaş tahmin!

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) şahin üslubu ve Çin’in kripto kısıtlama çağrısı piyasalarda sert dalgalanmaya yol açıyor. Riskler arttı. Bu süreçte krediyle yapılacak işlemler gereksiz riski artıracaktır. Öte yandan Gram altın ve dolar kuru ise yükselişi işaret ediyor. İşte ayrıntılar...

Altın fiyatlarında flaş tahmin!

ABD Merkez Bankası'nın şahin üslubu, beklenenden önce adım atacağı yönündeki izlenim piyasalardaki pozisyonların gözden geçirilmesine neden oldu. Kripto varlıklarda ve değerli metallerde satışlar görülürken dolar güçleniyor.

Milliyet'ten Zeynep Aktaş'ın yazısı: 

Piyasalarda robot işlemler ve geçişkenlikler oynaklığı artırıyor. Bir piyasada artan kayıplar, aynı kişilerin farklı pozisyonlarının olması nedeniyle diğer piyasaları da etkileyebiliyor. Bu da sert satışlara yol açmakta.

KRİPTODA KAYIP 

Kripto varlıklarda hızlı getiriler sağlandığı gibi kayıplar da aynı sertlikte yaşanıyor. Çin’de Bitcoin işlemleri ve madenciliğine yönelik kısıtlama çağrısı ve İngiltere’de bankaların aldıkları önlemler satışları artırıyor. Kurumsal talep de sürüyor. MicroStrategy, yaklaşık 13 bin Bitcoin alımı yaptı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre en büyük halka açık ticari istihbarat şirketlerinden biri olan MicroStrategy, 489 milyon dolarlık yeni alımla Bitcoin portföyünü genişletti. Kriptolarda iniş ve çıkışlı seyrin devam edeceği görülüyor.

BORSADA KAYBETTİRMEYENLER 

Borsa İstanbul’da geçen beş yılda her yıl kazandıran 35 hisse senedi bulunuyor. Bu hisseler içerisinden sermayesi 300 milyon doların üzerinde 10 şirket bulunuyor. Kaybettirmeyen hisselerde ağırlıklı olarak belli bir sektörde kümelenme söz konusu değil.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2021, 17:24

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER