Döviz kurları/13 Ağustos Perşembe

Döviz kurları/13 Ağustos Perşembe

Serbest piyasada Döviz fiyatları dün kapanış itibariyle hangi seviyelerde günü tamamladı?

Yeni günde Dolar kuru ile Euro fiyatları yükselişle mi başladı? İşte Dolar ve Euro kurlarında son durum bilgileri.

Merkez Bankası ile BDDK'nın art arda müdahaleleri sonrasında dolar ve euroda ateş kısmen düşürüldü, yükselişin önüne geçildiği ifade edilirken, bu sabah Döviz piyasaları hangi seviyelerden açıldı merakla izleniyor. Gün içerisinde siyasete odaklanan ekonomi, Yunanistan - Türkiye gerilimini yakından takip ediyor.

Dolar/TL'de yükseliş yüzde 1'i aştı

Dolar/TL kuru Merkez Bankası'nın likidite azaltıcı adımlarıyla yönünü aşağı çevirmesinin ardından Çarşamba günkü işlemlerde yeniden yükselişe geçti

Geçen hafta boyunca dalgalı bir seyir izleyerek 7 seviyesinin üzerine tırmanan Dolar/TL kuru rekor kırmasının ardından Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) likidite azaltıcı önlemlerinin etkisiyle düşmüştü.

Dolar/TL kuru Çarşamba günü yeniden yükseldi. Kur, TSİ 10:45'te 7.32'li seviyelerden işlem gördü.

TCMB, Salı günü de haftalık repo ihalesi açmadı. Ayrıca piyasa yapıcı bankalara açık piyasa işlemleri çerçevesinde tanınan likidite imkan limitlerini bugün itibarıyla sıfırladığını bildirmişti.

Londra'da Societe Generale gelişen piyasalar stratejisti Phoenix Kalen, Bloomberg Television'a yaptığı olası bir faiz indiriminin kura etkisine ilişkin dünkü değerlendirmesinde Türkiye'nin gelişen piyasalar arasında en düşük reel politika faizini verdiğinin altını çizmişti.

Kalen, Bloomberg Television'a yaptığı değerlendirmede faizlerin daha da düşmesi durumunda kur üzerinde çok daha fazla baskı olabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 08:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER