Ersin Tatar: Onurlu yolumuzda kararlılıkla ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kazakistan'ın başkenti Astana'da gerçekleştirilen Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Devlet Başkanları Konseyi'nin 10. Zirvesi vesilesiyle bir açıklama yaparak, "Onurlu yolda kararlılıkla ilerlemeye devam ediyoruz" ifadesini kullandı.

Yayın: 03.11.2023 - 18:56

47 kez okundu

Ersin Tatar: Onurlu yolumuzda kararlılıkla ilerliyoruz

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Tatar’ın, geçen yıl Semerkant’ta düzenlenen zirvede Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğiyle KKTC’nin anayasal adıyla gözlemci üye olduğunu hatırlatarak, bu yılki zirveye Rum liderliğinin olumsuz siyasetinin yoğun bir şekilde sürmesi nedeniyle katılamadıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürlerini iletti ve onun Zirve’deki konuşmasında KKTC’yi gözlemci üye statüsüyle kabul edilmesi çağrısını yaptığı için minnettarlık duyduğunu belirtti.

Tatar, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın da KKTC’ye destek çağrısında bulunduğunu vurgulayarak, Bakan Fidan’a teşekkürlerini sundu.

Ayrıca, Tatar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz’deki bir Türk Devleti olarak Türk Dünyası’nın ayrılmaz bir parçası olduğunu ve hiçbir zorluk karşısında pes etmeyeceklerini, her gün daha da kararlı bir şekilde bu yolda ilerleyeceklerini belirtti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap