FBI, New Mexico’daki orman yangınının sorumluluları hakkında bilgi verene para ödülü vadetti

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), New Mexico eyaletinde devam eden orman yangınlarına sebep olan kişileri bulana 10 bin dolarlık ödül vereceğini duyurdu.

Yayın: 25.06.2024 - 11:19

47 kez okundu

FBI, New Mexico’daki orman yangınının sorumluluları hakkında bilgi verene para ödülü vadetti

FBI’ın açıklamasına göre, 17 Haziran’da New Mexico’da başlayan orman yangınlarıyla ilgili olarak halktan gelen bilgilere ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Yangınların başlamasından sorumlu olan kişilerin tespit edilerek tutuklanması ve yargılanmasına yardımcı olacak bilgiler karşılığında 10 bin dolarlık ödül verileceği ifade edildi.

Ruidoso köyü ve çevresinde devam eden orman yangınlarında şu ana kadar 2 kişinin hayatını kaybettiği ve binlerce yapıya zarar verdiği bildirildi.

Yangınlar nedeniyle yaklaşık 8 bin kişinin tahliye edildiği belirtildi.

Yangınlarla mücadelede 1000’den fazla itfaiyeci görev alırken, yağmur ve serin hava koşullarının yangınları kontrol altına alma sürecine olumlu etki ettiği ancak tam kontrolün 15 Temmuz’a kadar sağlanamayabileceği belirtildi.

17 Haziran’da başlayan yangınlar sonucunda 19 Haziran’da bölgede olağanüstü hal ilan edilmiş ve çevre bölgelerde tahliye merkezleri oluşturulmuştu. Roswell şehri gibi çevre bölgelerde de önlemler alınmıştı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap