Filistin, topraklarında yabancı güç konuşlandırılmasını reddetti

Filistin, Gazze Şeridi'nde İsrail'in şiddetli saldırılarına karşı güçlü bir tepki gösterdi. Filistin Devlet Başkanlığı, işgal altındaki bu bölgede yabancı güçlerin getirilerek işgalin sürdürülmesini kesin bir şekilde reddettiğini açıkladı.

Yayın: 01.07.2024 - 08:42

31 kez okundu

Filistin, topraklarında yabancı güç konuşlandırılmasını reddetti

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü ve Enformasyon Bakanı Nebil Ebu Rudeyne, yaptığı açıklamada, “Filistin topraklarında hiçbir yabancı varlığının meşruiyeti yoktur ve Filistin’in yönetimi yalnızca Filistin halkının kararıdır.” dedi. Ebu Rudeyne, İsrail’in uyguladığı yerleşim ve yerinden etme politikalarının da hiçbir meşruiyetinin bulunmadığını vurgulayarak, İsrail’in Gazze’deki işgal güçlerini uluslararası güçlerle değiştirerek işgalin sürdürülebileceğine dair inancının bir yanılgı olduğunu belirtti.

Ayrıca Ebu Rudeyne, Batı Şeria’daki yasa dışı yerleşimlerin genişletilmesi planını eleştirerek, bu planın gayrimeşru olduğunu ve Filistin halkına karşı yapılan kapsamlı bir savaşın parçası olduğunu ifade etti. Filistin Kurtuluş Örgütü’nün Filistin halkının tek meşru temsilcisi olduğunu ve yabancı varlığını Batı Şeria ve Gazze’de kabul etmeyeceklerini vurguladı.

Son olarak Ebu Rudeyne, Filistin halkının topraklarına ve kutsallarına bağlılık ve kararlılıkla tehcir planlarını reddedeceklerini ve barışın sadece Filistin, Kudüs ve Filistin Kurtuluş Örgütü liderliğinde gerçekleşebileceğini vurguladı.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap