Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi, Uluslararası Kooperatifler Günü’nde yeni satış noktasını açtı

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi, Uluslararası Kooperatifler Günü’nde önemli bir adım atarak yeni bir satış noktasının açılışını duyurdu.

Yayın: 07.07.2024 - 14:04

41 kez okundu

Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi, Uluslararası Kooperatifler Günü’nde yeni satış noktasını açtı

Kooperatifin yazılı açıklamasına göre, her yıl temmuzun ilk cumartesi günü kutlanan Uluslararası Kooperatifler Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende, Kooperatif Türkiye’den gelen tasarımcı ve ürün geliştirme uzmanı Esma Civcir’i konuk etti. Civcir, kooperatif üyeleriyle bir araya gelerek tasarım ve ürün geliştirme konularında deneyimlerini paylaştı.

Ayrıca etkinlikte, Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi’nin yeni satış noktası da açıldı. Etkinliğe, kooperatif üyelerinin yanı sıra Meclis Başkan Yardımcısı ve Girne Milletvekili Fazilet Özdenefe ile Lefkoşa Milletvekili Filiz Besim de katıldı. Milletvekilleri, kadın kooperatiflerinin ve üyelerinin karşılaştığı zorlukları dinleyerek, kadınların ekonomik hayata katılımının önemine vurgu yaptı. Aynı zamanda Kooperatif üyeleriyle, üretim ve satışlarını artırmak için yapılacak adımları tartıştı.

Girne Sulu Çember bölgesindeki “Barış Sokak 3 numara” adresinde konumlanan yeni satış noktası, her gün açık olacak ve ev yapımı yiyeceklerle el yapımı hediyelik eşyaların satışını gerçekleştirecek. Bu yeni satış noktasının açılmasıyla birlikte, Girne Emekçi Kadınlar Kooperatifi’nin hem Kooperatifin kendisini hem de üretici kadın üyelerini desteklemeyi amaçladığı belirtildi.

Kooperatifin açıklamasında, kadınların ekonomik hayata katılımını artırmak için çalışmalarının aralıksız devam edeceği ve halkı yeni satış noktasını ziyaret ederek kooperatife destek olmaya çağırdığı ifade edildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap