Google, seçim reklamlarında değiştirilmiş içeriklerin belirtilmesini zorunlu kılacak

Google, seçim reklamlarında dijital olarak değiştirilmiş içerik kullanan reklamverenlerin bu durumu açıklamalarını zorunlu hale getiriyor.

Yayın: 02.07.2024 - 11:19

35 kez okundu

Google, seçim reklamlarında değiştirilmiş içeriklerin belirtilmesini zorunlu kılacak

Şirket, bu ay içinde “sentetik içerik” için açıklama gerekliliklerine dair politikalarında güncelleme yapacağını duyurdu. Yeni düzenlemeler, reklamverenlerin sentetik veya dijital olarak değiştirilmiş içerik içeren seçim reklamlarında bu durumu belirtmelerini ve kampanya ayarlarında ilgili onay kutusunu işaretlemelerini gerektirecek.

Bu güncellemeye göre, bazı belirli reklam formatları için onay kutusuna dayalı bir açıklama Google tarafından otomatik olarak oluşturulacak. Diğer formatlarda ise reklamverenlerin bu açıklamaları kendilerinin sağlaması gerekecek.

Açıklamaların net, belirgin ve kullanıcılar tarafından kolayca fark edilebilecek bir konumda olması zorunlu olacak. Reklam içeriğine bağlı olarak açıklamalarda “Değiştirilmiş veya sentetik içerik”, “Bu ses bilgisayar tarafından oluşturulmuştur.”, “Bu görüntü gerçek olayları tasvir etmemektedir.” ve “Bu video içeriği sentetik olarak oluşturulmuştur.” gibi ifadeler yer alabilecek.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap