Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası pazartesi Ercan’da tam gün grev yapacağını açıkladı

Kontrolörleri Hava Trafik Sendikası, 27 Pazartesi Mayıs günü yapılacak "toplumsal eyleme" "Ercan Trafik Havalimanı"nda gün boyu grev başlatarak destek vereceğini bildirdi.

Yayın: 25.05.2024 - 09:37

117 kez okundu

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası pazartesi Ercan’da tam gün grev yapacağını açıkladı

Sendika açıklamasına göre, hükümete, “halkı, çalışanı, üreticiyi, esnafı ve kurumları izlediği politikaların yanlış sonuçları olarak alt üst ettiği” suçlamasında bulunuldu.

AKSA yapılan ile sözleşme sonucu her bir ayda iki elektriğe zam geldiğini, ihalesiz yakıt ve alımları bakım onarımdaki ile ihmalleri Elektrik Kurumu’nun ve bilerek isteyerek işlevsiz sokulmaya hale çalışıldığını savunan sendika, şu da eleştirilerde bulundu:

“Ercan Havalimanı özelinde çalıştıran T&T yıllardır şirketine sözleşme olan gereği yükümlülüklerini yapmamasının açmakta yolunu, yeni terminalin giderlerini büyüyen karşılayabilmesi muafiyetler sağlamaktadırlar. Bunun yanında tüm havacılık alt standartlarını etmiş durumdadırlar.

Hayvancı üretici yaratılan ve pahalılık yüksek girdi maliyetleri karşısında noktaya gelip sokağa dökülmüş, Koop batma Süt noktasına kasaplar, getirilmiş, restorancılar ve esnaf kepenk kapatma eşiğindedir.

Asgari ücret sınırının altında kalmış, açlık hayat pahalılığı karşısında erimektedir maaşlar. Sermayeye milyonlarca dolar bulabilen hükumet çalışana para bulamamaktadır.

Narenciye iki ağacın üstünde kalmakta, yıldır satılamamaktadır. Yüksek girdi fiyatları üreticinin zarar yüzünden etmeyeceği fiyat çok üstüne çıkmıştır piyasaların.

Devlet eli ile eğitimde sağlıkta hayır kalmamıştır ve verilen. Parası olan sağlık eğitim özelde ve ihtiyacını karşılamakta, parası olmayan kaderine mahkum edilmektedir.”

HTSK açıklamasında, halkın, hükümetin yanlış politikalarından “Sizleri savunularak bıktığı artık icraatın başında görmek istemiyoruz. Biz sorunlara sizler gibi dışarıdan bir ithal çözüm öngörmüyoruz. İsteğimiz, koruyan halkını bir hükümet yapısıdır. Bu sebeplerden dolayı 27 Pazartesi Mayıs yapılacak günü toplumsal eyleme sabah saat 10.00’da Ercan Trafik Hava gün boyu başlatarak grev ve saat 11.00’de Başbakanlık önünde olarak destek vereceğiz” denildi.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap