İçişleri Bakanı Dursun Oğuz Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve beraberindeki heyeti kabul etti

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Tatlısu bölgesinde gençlere yönelik sosyal konutlar oluşturmak amacıyla çalışmalar başlatılacağını açıkladı.

Yayın: 04.11.2023 - 13:08

32 kez okundu

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan ve beraberindeki heyeti kabul etti

Tatlısu bölgesinin cazibe merkezi haline geldiğini belirten Bakan Oğuz, hızlı bir yapılaşma olduğunu vurguladı ve bölgenin yapısının korunacağını ifade etti.

Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan da, gençlerin kırsal kesim arazilerini kullanmaları gerektiğini belirterek, bölgede yaşamayan kişilerin arazi satın aldığını dile getirdi. Arazilerin doğru bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Orçan, gençlerin yıllarca beklediği arazilere bölge dışından kişilerin gelip yerleştiğini ifade etti. Ayrıca, denizden 100-150 metre uzaktaki alanların yeşil alan, yürüyüş yolu, bisiklet yolu gibi amaçlar için belediyenin kullanımına verilmesi talebinde bulundu.

Bakan Oğuz, Tatlısu bölgesinde hızla artan ilgiyi göz önünde bulundurarak, daha fazla kaynak sağlamak için devlet destekli sosyal konut modeli yapıların inşa edileceğini söyledi. Bu çalışmalarla gençlere uygun konutlar sağlanması ve bölgenin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesi amaçlanıyor.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap