İzmit Körfezi’nde 1923 metrekarelik Türk bayrağı açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Bayramı ve Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü kutlamaları için unutulmaz bir etkinlik düzenledi.

Yayın: 29.10.2023 - 17:54

71 kez okundu

İzmit Körfezi’nde 1923 metrekarelik Türk bayrağı açıldı

Bu özel günde, 7 kişilik bir ekip, İzmit Körfezi’nde tarihi bir anı oluşturmak amacıyla 1923 metrekarelik Türk bayrağını denizde dalgalandırdı.

Ekip, bu anlamlı görevi gerçekleştirmek için 5 gün boyunca aralıksız çalıştı ve büyük Türk bayrağını üretti. Türkiye’nin kuruluşunun 100. yılını temsil eden bu bayrak, Sekapark’a getirildikten sonra dalgıçlar tarafından İzmit Körfezi’nde deniz yüzeyine açıldı. Bu görkemli anı yakından görmek isteyen binlerce vatandaşın yanı sıra birçok tekne de etkinliğe tanıklık etti.

Vali Seddar Yavuz, etkinliğe katılanlarla birlikte Cumhuriyet’in 100. yıl dönümünü büyük bir coşku, gurur ve sevinçle kutladıklarını belirtti. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir asır önce büyük zorluklar ve acılar sonrasında kurulduğunu vurguladı. Bu etkinlik, Cumhuriyet’in köklü geçmişine ve ulusal birliğimize olan bağlılığımızı bir kez daha vurgulayan muhteşem bir anı olarak tarihe geçti.

Yorum Yaz

Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır. (0)

Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsun, dilersen Giriş Yap